Denizli Anahtar Teslim Ev

DENİZLİ SALON DEKORASYONU

Denizli salon dekorasyonu, yaptırmak isteyenler için farklı hizmetlerimiz bulunmaktadır.Salon dekorasyonu, ev dekorasyonuna önemli bir yere sahiptir.Misafirlerimizi ağırladığımız odalardan birisi salondur.Bu nedenle salonun evimizi temsil ettiğini söyleyebiliriz.Salon dekorasyonunda zemin,duvar ve tavan olmak üzere 3 grupta ele alınmaktadır.Bunun haricinde diğer mobilya ve ürünleriniz bu dekorasyona uyumlu olacak şekilde düzenlemektedir.Salon dekorasyonu, uygulamasında tercih edilen başlıca hizmetler aşağıdaki gibidir.

Laminat parke

Şüphesiz zeminlerde en çok tercih edilen ürün parkedir.Parkenin diğer zemin ürünlerine göre bir çok avantajı mevcuttur.Zeminlerin daha sıcak bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.Ayrıca altan ısıtma sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Laminat parke, geniş ürün yelpazesine sahiptir.Dayanıklıdır.Hızlı montaj edilmektedir.Uygulandığı mekana değer katmaktadır.Kısa sürede salonunuzun görünümünü değiştirmenize imkan sağlamaktadır.Uygulanması için zemin düz olması yeterlidir.

Parke modelleri denizli

Lamine parke

Lamine parkenin, laminat parkeden farkı, içerisindeki ahşap oranının daha fazla olmasıdır.Zemininde daha doğal ve canlı ahşap isteyenler için ideal tercihler arasındadır. Altan ısıtma sistemleri ile uyumludur. Laminat parkeden farklı olarak zaman içerisinde bakım istemektedir.Ahşap oranın fazla olması nedeni ile daha fazla çalışmaktadır.Bu nedenle yüzeyinin zaman içerisinde yenilenmesi için sistre ve cila işleminin yapılması gerekmektedir. Sistre ve cila işleminden sonra ilk gün ki gibi görünmektedir.Mimarların gözde zemin döşeme ürünüdür.Uygulandığı mekanın değerini artırmaktadır.

Lamine parke modelleri

Kültür taşı

Duvarlarında doğal görünüm isteyenler için en iyi tercihlerden birisidir.Kültür taşı, doğal bir ürün değildir.Ancak en az doğal taşlar kadar, doğal görünüme sahiptir.Bazen istenen doğal görünümü sadece Kültür taşı ile elde edilebilmektedir.Kaya yada kayrak görünümünü duvarlarınızda uygulamak isteniyorsa.Bu görünümü ulaşmak için, doğadan bu doğal taşları bularak sağlayamassınız.Bu taşları doğada birbirleri ile uyumlu ölçü ve renklerde bulabilmeniz oldukça zordur.Bu nedenle bu tarz özel isteklerde Kültür taşı en iyi tercihlerden birisidir.Ahşap yada taş villa projelerinde iç ve dış duvarlarda sık kullandığımız ürünler arasındadır.

Kültür taşı denizli

Doğal taş

Oturma odası, tv ünitesi arkasında en çok tercih edilen ürün şüphesiz patlatma mozaik yada eskitme mozaiktir.Bu ürünler traverten yada mermer doğal taş kullanılarak üretilmektedir.Doğal görünüm sevenler için doğal taş vazgeçilmez bir tercihtir.Fileli yapısı ile hızlı uygulanmaktadır.Uygunlanması için duvarın düz olması yeterlidir.Uzun yıllar kullanılabilmektedir.Bu sayede kalon ve kriş gibi alanlarda kolayca montajı yapılabilmektedir.Doğal taşlarda farklı ve model çeşitliliği mevcuttur.3d yada düz modeller arasında tercih yapabilirsiniz.3d modeller derinlik algısı ile farklı bir görünüm yaratmak için idealdir.Sadece duvarlarınızda değil ayrıca salonunuzda şömine yada farklı alanlar mevcut ise bu alanların daha otantik görünmesini sağlamak için doğal taş ile kaplama yapılabilinir.Doğaltaşlar uygulandığı mekanın ambiansını değiştirdiği gibi mekana değerde katmaktadır.

Doğal taş duvar kaplama denizli

Duvar kağıdı

Duvar kağıdı, popülerliği yitirmeyen duvar kaplama ürünüdür.Geniş model çeşitliği sayesinde istenilen görüntüyü elde etmek kolaydır.Digital baskının ilerlemesi ve 3d duvar kağıtlarının yaygınlaşması ile salon duvarlarında sıkça tercih edilmektedir.Duvar kağıdı, en çok kullanılan ikame üründür.Diğer duvar kaplama ve döşeme ürünlerine göre daha uygun fiyatlara gelmesi nedeni ile tercih edilmektedir.

Örneğin:Tv ünitesi arkasında patlatma mozaik yada herhangi bir doğal taş görünümü elde etmek istiyorsunuz.Bu ürünler seleksiyon gerektiren ve m2 fiyatı yüksek olan ürünlerdir.Aynı görünümü, taş görünümlü duvar kağıdı ile daha uygun fiyata ve daha hızlı uygulanabilmektedir.Sık kirlenen duvarlarda vinil duvar kağıdı tercih edilerek.Duvarın kirlendiğinde kolayca temizlenmesi ve uzun yıllar kullanılmasını sağlayabilirsiniz.Bu durum sayesinde boya masrafından kurtulmuş ve istediğiniz görüntüyü sürekli korumuş olacaksınız.

Denizli duvar kağıdı

Strafor duvar panelleri

Strafor paneller günümüzdeki en iyi ikame duvar kaplama ürünüdür.Taş yada ahşap görünümü duvarlarında uygulamak isteyenler için hızlı ve pratik bir çözümdür. Strafor malzemenin kalıplara sokularak, ahşap yada taş görünümünün verilmesi ve boyanması ile üretilir. Strafor paneller, silikon ile yapıştırılarak duvara uygulanmaktadır.Hafif olması nedeni ile duvarlara ekstra yük bindirmez.Duvarlarınızı çizilmeye ve ufak darbelere karşı korumaktadır.Boya masraflarınız dan kurtulmanızı ve dekoratif bir duvara sahip olmanızı size sağlamaktadır.Boyalı yada boyasız yüzeylere uygulanabilmektedir. Falçata yardımı ile kolayca kesilebilen bir yapıya sahiptir.Hızlı ve ekonomik çözümlerin gerektiği durumlarda tercih edilmektedir.

Strafor duvar paneli

Cam mozaik

Salon ve oturma odasında görmeye alışkın olmadığımız duvar döşeme ürünlerindendir.Cam mozaikleri genellikle banyo ve mutfaklarda kullanmaktayız.Ancak elegant ve avangard görünüm istendiği durumlarda duvarlarda Cam mozaik kullanılabilmektedir.Cam mozaikler, kolay temizlenir.Uzun yıllar dayanıklıdır.Fileli yapısı nedeni ile hızlı bir şekilde montajı yapılabilmektedir.Fileli olması nedeni ile kriş ve nişlerde zorlanmadan montajı yapılabilir.

Salon dekorasyonu

Pvc zemin kaplama

Hızlı ve kolay montajı ile pvc zemin kaplama kısa sürede çözüm ulaştırılması gereken zeminlerde tercih edilmektedir. Pvc zemin kaplama rulo halinde satılmaktadır. Falçata yardımı ile kolayca kesilmektedir.Bu nedenle köşe ve kenarlarda kolay uygulanmaktadır. Pvc zemin kaplama, parkenin yerine kullanılan ikame ürünlerden birisidir.Parke göre fiyatının daha uygun olması ve sudan etkilenmemesi nedeni ile tercih edilmektedir.Ayrıca pvc zemin kaplama uygulanacak yüzeyin sadece düz ve temiz olması yeterlidir. Pvc zemin, parke yada seramik gibi zeminlerin üzerine kolayca uygulanabilir.Sadece derzli ürünlerin üzerine uygulanırken derz yerlerinin iyi bir şekilde doldurulması ve düzeltilmesi gerekmektedir.Oldukça geniş model çeşitliliğine sahiptir.

Denizli pvc zemin kaplama

Seramik

Yer seramikleri ve duvar seramikleri, salon dekorasyonu ve oturma odasında etkili bir yere sahiptir.Özellikle seramik markalarının yenilikçi tasarımlarından sonra seramikler salon dekorasyonu ve oturma odasında daha fazla kullanılmaya başlandığını söylememiz mümkündür.Yer seramiklerinde, ahşap parke desenlerin yoğunlaşması ile seramiklerin soğuk görünümünün önüne geçildi.Bu sayede seramikler, salon dekorasyonu ve oturma odasında kullanılabilir hale geldi.Seramik markaları, farklı ikame ürünlerin görünümlerini kendilerine uyarlayarak seramiğin kullanımın alanı genişletmiş oldular.Örneğin;Duvar dekorasyonunda, doğal taş görünümlü seramik yada ahşap görünümlü seramikler tv ünitesi arkasında tercih edilebilir hale geldi.

Denizli salon seramik modelleri

Traverten yer döşemesi

Traverten,villa ve özel konutların salon dekorasyonunda altan ısıtma sistemiyle sık kullanılmaktadır.Traverten doğaltaş, içerisinde insan sağlığına zarar verecek madde bulundurmaz.Bu nedenle diğer ürünlere göre avantajlı konumdadır.Traverten yer döşemesi, ürün seçiminde, uygulanmasında tecrübe ve ustalık gerektirmektedir.Doğal ürünlerde seleksiyon oldukça önemlidir.İyi bir şekilde seleksiyonu yapılmamış ürünler zemine uygulandığında istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.Ayrıca uygulama esnasında büyük resmi görebilmek oldukça önemlidir.Salon dekorasyonu uygulamasında Traverten kullanmak istiyorsanız karo modeller yerine Pattern setleri tercih etmek daha derin ve zengin bir görünüm yaratacaktır.Renk ve desenin birbirini takip edip sıkıcı bir görüntü oluşturmaması için farklı ebatların birleşmesiyle bir deseni oluşturan Pattern setler daha sık tercih edilmektedir.

Traverten yer döşemesi denizli

Asma tavan

Şüphesiz günümüzde salon dekorasyonu denildiğinde aklımıza ilk gelenlerden birisi ise asma tavan olacaktır.Alçıpan kullanımın yaygınlaşması ve asma tavanların led aydınlatma sistemleri ile olan müthiş uyumu günümüz salonlarındaki trendi oluşturmuş oldu.Asma tavan uygulandığı mekanın görüntüsünü ve ambiansını tamamen değiştirmektedir.Ayrıca Asma tavan uygulamasını yapılan mekana değer kazandırmaktadır.Aydınlatma sisteminin daha derli ve toplu olmasını sağlamakta ve tavanın zaman içerisinde kirlenmesini engellemektedir.Ayrıca görünümde bütünlüğü sağlamaktadır.Model ve çeşitliği oldukça fazladır.Salon ve oturma odası dekorasyonunda iç mimarlığın olmassa olmazları arasında yer almaktadır.

Asma tavan denizli