Denizli Anahtar Teslim Ev

Denizli lamine parke

DENİZLİ LAMİNE PARKE

Tamamen doğal ahşap tabakalar kullanılarak üretilen zemin döşeme ürünüdür.Laminat parke ile arasındaki en büyük fark budur.Laminat parke mdf kullanılarak üretilmektedir.Lamine parke, 3 katmandan oluşmaktadır.Katmanlar 90 derece acıyla birlerine birleştirilmektedir.En üst katman görüntüyü sağlayacak olan katmandır ve bu katmanda değerli ağaçlar kullanılmaktadır.Bu katman genellik ile 3mm ve 4mm arasında kalınlığa sahiptir.Diğer alt katmanlar ise, üst katmana göre daha az değerli ağaç türleri kullanılarak elde edilir.En alt katman ise ince ve orta katmana göre ters yönde sıkıştırılmaktadır.3 farklı katmanda birbirlerine zıt şekilde preslenmektedir.Bunun nedeni ise lamine parkenin daha az çalışması ve nem ile rutubet gibi durumlardan daha az etkilenmesini sağlamak için yapılmaktadır.

Lamine parke, masif parke gibi sistre ve cila işlemi uygulanmaktadır.Sistre ve cila, lamine parkenin en üst kısmına uygulanmaktadır.Cilalama ve sistre işlemi bakım zamanı geldiğinde yapılmaktadır.Parke görünümünde deformelerin başlamasından sonra yapılır.Yeni alınan ve uygulanan laminelerde sistre ve cila işlemi yapmaya gerek yoktur.Bakım işleminden sonra lamine parke döşendiği ilk gün ki görüntüsünü geri kazanacaktır.

Denizli lamine parke

Lamine Parkenin Özellikleri Nelerdir ?

  • Montajı ve uygulaması kolay yapılmaktadır.Önceleri yapıştırma ve diğer yöntemler uygulanmasından dolayı zorlukları olsa da artık kilit sistem uygulanmaktadır.
  • Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.Uzun yıllar kullanılabilir.Sistre ve Cila işlemiyle ilk gün ki görüntüsüne sahip olabilmektedir.
  • Canlıdır.Zaman içerisinde görünümünde farklılar olabilir.Bu onun ne kadar doğal bir ürün olduğunun göstergesidir.
  • Elektrostatik ortam oluşturmaz ve antibakteriyeldir.
  • Sağlıklıdır.Tamamen doğal ahşap kullanılarak elde edilir.
  • Altan ısıtmaya uygundur.

Lamine Parke Bakımı

Tamamen ahşap kullanılarak elde edilen lamine parkeler su ve neme karşı direnci zayıftır.Bu nedenle suya maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.Maruz kalma durumunda suyun içerisine nüfus etmemesi için hemen engel olunmalıdır.Temizlik için kuru bez kullanabilir yada nemli bezle temizliğini yapabilirsiniz.

Ezilme yada çizilme gibi durumlarda sistre işlemi uygulanmaktadır.Bu işlem zımparalama işlemidir.Üst kısmın üzerindeki çizik gibi hasarları düzeltmek için uygulanmaktadır.Aynı zaman çalışarak yorulan üst kısım zımparalanarak yeni yüzeye sahip olması sağlanır.Sistre işleminden sonra rengini ve canlılığını sağlaması için cila işlemi uygulanmaktadır.

Not:Su ve neme maruz kalma durumunda sistre uygulaması yapacaksanız, cila uygulaması için beklemeniz gerekmektedir.Parke içerisindeki suyun tamamen çıktığından emin olduğunuz durumda cila işlemini yapabilirsiniz.

Lamine Parke Renkleri

Renkler genellik ile üst kısmında kullanılan değerli ağacın ismi ile isimlendirilmektedir.Kayın ve meşe gibi sık bulunan renkler yanında egzotik lamine parke renkleride mevcuttur. Bu renkler ağaçların isimleri ile adlandırılmıştır.Merbau,iroko,doussie,sapalli bu renkler arasında en fazla tercih edilenlerdendir.Egzotik ağaçlar ithal ürünler arasında olduğu için bu renkler fiyatları diğerlerine göre farklılık göstermektedir.

Denizli lamine parke fiyatları

Lamine Parke Modelleri

Modeller üretim şekillerine farklılık göstermektedir.

Mega plank,maksi plan,süper plank gibi modeller plakaların farklı ebatlara sahip olması özelliğine sahiptir.

Tek strip,2 strip,3 strip modelleri ise parkenin üst kısmının kaç parçadan oluştuğunu ifade etmektedir.3 strip modelleri 2 ve tek strip modellere göre daha uygun fiyatlıdır.

Derzli ve dersiz modeller ise parkenin birleşme kısımlarındaki özelliktir.Derzli modellerde birleşim kısımlarında 1mm V şeklinde boşluklu bir görünüm vardır.Dersiz modellerde birleşim noktalarında herhangi bir boşluklu görünüm olmadan pürüzsüz bir yüzeye sahip olmaktadırlar.

Cilalı,yağlı modeller ise parkenin görüntüsündeki parlaklık ve cilalı görünüme sahip olmasıdır.

Fırçalı ve mat gibi lamine parke modelleri mevcuttur.Üretimde kullanılan farklı teknikler ile elde edilen bu modeller lamine parkenin görüntüsünü değiştiren özelliklere sahiptir.

Not:Üst katmanın eni ve genişliği tek plakadan oluşması lamine parke modelinin değerini artıran etkenlerden birisidir.