Denizli Anahtar Teslim Ev

Denizli cam mozaik

DENİZLİ CAM MOZAİK

Mutfak tezgah arasının vazgeçilmez ürünlerinden birisidir.Tezgah ile mutfak dolabının arasında kalan kısım için en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.Modern ve şık görünüm kazandırmaktadır.Geniş ürün çeşitliğine sahip olması nedeniyle mutfak dolaplarınız ile kolayca kombin yapabilme imkanınız vardır.Cam mozaikler kristal ve solid olarak ikiye ayrılmaktadır.Kristal ve Solid cam mozaiklerin arasındaki farklılar üretimlerinin farklı aşamalar ile yapılmasından kaynaklanmaktadır.Üretimindeki bu farklılık görünümlerinde ve kullanımlarında küçük ayrıntılara neden olmaktadır.

Denizli cam mozaik

Kristal cam mozaik:Hammaddesi slis kumundan elde edilmektedir.Kumun özelliği ise içerisinde diğer kumlara göre daha az metal olmasıdır.Camın en renksiz halidir.Kristal cam mozaikler, renksiz olarak üretilmektedir.Boyama işlemi daha sonrasında yapılmaktadır.Soğuk boyama işlemi yapıldığı için kristal cam mozaik uygulamasında boya ile reaksiyona girebilecek yapıştırma harcları kullanmaktan çekinilmelidir.Solid cam mozaiklere göre daha parlak ve ihtişamlı bir görünüme sahiptir.Bunun yanında solid cam mozaiklere göre daha kırılgandırlar.

Solid cam mozaik:Toz halindeki camların, boya ile renkledirelerek pişirilmesi sonucu elde edilir.Kristal cam mozaiklere göre daha mat renklerdedir.Daha sade ve göz yormayan modelleri sevenler için daha idealdir.Ayrıca Havuz mozaik ürünleride Solid cam mozaik kategorisine girmektedir.
Denizli banyo cam mozaik
Kullanım alanları:Mutfak ve banyo duvarlarında sık tercih edilir.Hijyen gerektiren tüm duvarlarda rahatlık ile tercih edilmektedir.

  • Mutfak tezgah arasında ve mutfak duvarlarında
  • Banyonuzda duşakabin arkasında ve banyo lavabosı ile banyo dolabı arasında kalan kısımda.
  • Kalon ve krişlerde daha güzel bir görünüm için.
  • Yüzme havuzları,süs havuzları ve spa.
  • Cafe ve restaurant duvarlarında dekorasyon tarzını tamamlamak için.
  • Hijyen gerektiren tüm duvarlarda


Avantajları:

  • Fileli olması nedeniyle kolay uygulanmaktadır.Derz dolgu ile kolayca duvara montajı yapılabilmektedir.
  • Dayanıklıdır.Isı,su ve nemden etkilenmez.
  • Boya gerektirmez.Bu nedenle uzun yıllar boyadan tasarruf edebilirsiniz.Camilerin dış duvarlarında filesiz cam mozaikler kullanılırdı.
  • Hijyeniktir.Su ile kolayca temizlenebilir.Bu nedenle mutfak ve banyo gibi su ile sık temas eden yüzeylerde tercih edilmektedir.


Cam mozaik fiyatları, markalara göre değişmektedir.Ancak fiyatları etkileyen ana özelliklerden birisi cam mozaik türüdür.Uygun fiyatlı cam mozaik tercihinde bulanacaksanız solid cam mozaik ürünlerini tercih etmenizi öneririz.Kristal ürünlere göre fiyatları daha caziptir.Denizlide evinize yada iş yerinize cam mozaik uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız sizin için en uygun ürünü bulmanızda yardımcı olmakta ve montajı için hizmet vermekteyiz.