Denizli Anahtar Teslim Ev

Denizli iç cephe boyası

DENİZLİ İÇ CEPHE BOYASI

İç cephe boyası, yaşam alanlarımızın daha temiz ve güzel görünmesini sağlar.Evimizin yada iş yerimizin ziyaretçiler karşısındaki ilk dikkat ettikleri görsel etkenlerden birisidir.İç dekorasyonda mekanın ambiansını etkileyen önemli bir dekoratif unsurdur.İç cephe boyası seçimi ve uygulaması bu nedenle oldukça önemlidir.Mekanın kimliğini ziyaretçilere yansıtmaktadır.Kirli ve bakımsız bir duvar mekanın değerini zedelediğini gibi sizinde kimliğinize zarar vermektedir.Teknolojinin ilerlemesi ile boya markalarıda ürünlerini oldukça geliştirdiler.Eskiden daha zor olan işler geliştirilen ürünler sayesinde daha kolay bir şekilde uygulanabiliyor ve istenilen sonuçlara ulaşılabiliyor.

Denizli iç cephe boyası
İç cephe boya markaları

Ülkemizde genellik ile kullanılan belirli iç cephe boya markaları mevcuttur.Biz müşterimizin duvarının durumuna ve bütçesine en uygun olan boya markasını tercih etmekteyiz.Duvarın boyanmasında maksimum verimi alabileceğimiz boya markasını tercih ederek daha uzun kullanılabilecek bir duvar elde etmek ilk amacımızdır.Genellikle iç cephe duvar boyası için tercih edilen markalar şu şekildedir.

 • Filli boya
 • Dyo
 • Fawori
 • Casati
 • Polisan

Denizli iç cephe boya ustası
İç cephe boyası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

 • Kir tutmayan ve nemli bezle silinebilen boyaları tercih etmek sizin için daha iyi olacaktır.
 • Su bazlı boyalar, tiner gibi kimyasal madde gerek duymadan inceltilir.Kimyasal kullanımına, dikkat ediyorsanız iç cephenizde su bazlı boya kullanabilirsiniz.
 • Çalışma alanlarında daha çok ferah ve iç açıcı boya renklerini kullanmaya özen gösterin.Açık renkler mekanın daha kolay aydınlamasını sağlar ve kişiye ruhsal olarak huzur verir.Klasik atmosferi yakalamak için pastel renkleri tercih edebilirsiniz.
 • Duvarınızda kullanacağınız rengi seçerken mobilya ve eşyalarınıza dikkat ederek yaparsanız daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.Mobilyanızın rengi ile aynı renkleri kullanmamaya özen gösterin.Aksi durumda sıkıcı bir atmosfer yaratabilirsiniz.
 • Işık görmeyen ve kuytuda kalan odalar için mutlaka açık renkli boya seçimi yapınız.
 • Boyama işlemi yapmadan önce seçeceğiniz boyanın rengini duvarınız deneyin.Çeşitli uygulamalar ile bunu yapabilirsiniz.Bizimle çalışan müşterilerimizin duvarlarının fotoğraflarını atmaları ve renk seçimini söylemeleri yeterlidir.Kendilerine seçtikleri renk ile duvarlarının nasıl olacağını öncesinde gösterebiliyoruz.
 • Eğer müstakil eviniz var ve çatısında rutubet problemi varsa boyama işleminden önce yalıtım işleminin yapılması gerekmektedir.Aksi halde yapılan işlemleri tekrar yapmak durumunda kalabilirisiniz.
 • Onarım gerektiren duvarların öncesinden tamirat işlerinin yapılması gerekmekte ve duvar boyama işlemine uygun hale getirilmelidir.

İç cephe boyası denizli
İç cephe boya çeşitleri

 • Plastik boya:Mat ve pürüzsüz görünüm elde etmenin en iyi yolu iç cephe plastik boyası kullanmaktadır.Minumum kabarma dökülme ile üst düzey bir yapışma imkanı sunar.
 • Mat boya:Mat görünümlüdür.Akrilik esaslıdır.Herhangi bir bakteri oluşmasını engeller ve duvarın üzerinde koruyucu bir katman oluşturur.Kolay uygulanır ve ekonomik bir boya çeşitidir.Hijyen açısından önemli olan yemek yenilen ve yemek yapılan odaların duvarlarında tercih edilir.
 • Su bazlı iç cephe boyası:Su ile inceltilerek uygulanan iç cephe boyasıdır.Reçine esaslıdır.Silenebilir özelliğie sahiptir.Hızlı kuruması ile 2 kat boyama işlemini çok kısa sürede yapılabilir.Bu nedenle zamandan tasarruf sağlar.Acil boyanması gereken durumlarda tercih edilmektedir.Ayrıca tiner gibi kimyasal inceletici kullanmak istemeyenler tercih edebilir.
 • Su bazlı silikonlu iç cephe boyası:Silikon esaslıdır.En çok tercih edilen boya çeşiti arasında yer almaktadır.Silinebilir özelliği vardır.Leke ve kirleri en iyi şekilde kapatma özelliğine sahiptir.Su ile inceltilebilir.
 • Akrilik tavan boyası:Akrilik esaslı tavan boyasıdır.Üst düzey örtücülük ve kapatma özelliğine sahiptir.Kabarma ve dökülme yapmaz.Uygulanan yüzeyin daha öncesinde uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir.
 • İpeksi tavan boyası:Saten eseslıdır.Sıvalı ve macun kullanılarak hazır hale getirilen tavan yüzeylerinde uygulanır.Uygulama yaparken rulo ve doku izi bırakmaması bu boya çeşitinin en önemli özelliliğidir.

Boyama işlemine önce tavan uygulaması ile başlanır.Tavan ve duvarın birleşim yerlerinden cephe boyamasına geçilmektedir.Köşe ve detay yerleri kestirme fırça yardımı ile boyanmaktadır.Güzel bir görünüm için kesişme noktalarının çizgileri iyi bir şekilde çizilmesi gerekmektedir.Bunun için boya bandı kullanılmaktadır.Boyama işleminden önce boya örtüsü ile mobilya ve boyadan etkilenecek diğer malzemeler örtülmektedir.

Denizli boya ustası fiyatları, boyanacak alana göre ve yüzeyin durumuna göre değişim göstermektedir.Boya fiyatları için farklı bir ücretlendirme alınmamaktadır.Tercih edilen boyanın fiyatı satın alınan ücret üzerinden işlem görmektedir.Müşterimizden sadece uygulama ücreti talep edilmektedir.Daha detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.