Denizli Anahtar Teslim Ev

Denizli bahçe süs havuzu

DENİZLİ BAHÇE SÜS HAVUZU

Bahçe süs havuzu, bahçenizi daha değerli bir hale dönüştürmek için kullanabileceğimiz bahçe dekorasyonu arasında yer almaktadır.Süs havuzları bitki ve su hayvanları ile zenginleştirilebilir.Süs havuzlarında doğal taş ve su bitkileri kullanımı oldukça yaygındır.Süs havuzu için bahçenizde uygun bir alanın belirlenmesi gerekmektedir.Genellikle bahçede göz önünde bulunan bir yer tercih edilmektedir.Süs havuzu içinde bulunan canlıların yaşaması için bahçe süs havuzunda suyun devirdaim etmesi için sistem kurulması gerekmektedir.Bu her ne kadar canlıların yaşaması için gerekli olan bir özellikte olsa süs havuzunun koku yaymaması içinde bir o kadar önemlidir.Suyun yenilenmesi için kurulan bu sistem havuzun görüntüsüne de değer katmaktadır.

Denizli bahçe süs havuzu

Bahçe süs havuzu yapımında dikkat edilmesi gerekenler

  • Havuzun su sızıntısı olmaması için gerekli izolasyon işlemlerinin yapılması gerekmektedir.Havuzun sağlığı ve havuzun dışında rahatsızlık yaratmaması için dikkat edilmesi gereken bir etkendir.
  • Süs havuzunun koku yaymaması ve havuzun içindeki canlıların sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için suyun devirdaim ettirilmesi gerekmektedir.
  • Süs havuzunun ışıklandırılma çalışmalarında kablolar için gerekli koruma önlemlerinin alınması gerekmektedir.Elektrik kaçağı istenmeyen sonuçların oluşmasına neden olabilir.
  • Havuzun içindeki suyu sağlayan tesisatın kontrolünün yapılması gerekmektedir.Rutin bakımdan ziyade havuzun yapımında bu tesisatın sorunsuz bir şekilde tamamlanması oldukça önemlidir.
  • Devirdaim sırasında havuza aktarılan su ile boşaltılan suyun ayarlanması gerekmektedir.
  • Gece bahçede dolaşmayı sevenler için bahçe süs havuzunun aydınlatılması gerekmektedir.İlk defa bahçenizi ziyaret edenler aydınlatma olmadığında zorluk çekebilir.
  • Havuza giden patika yolun sudan etkilenmeyen malzeme kullanılarak yapılması gerekmektedir.
  • Kış aylarında havuzun donmaması için devirdaim işleminin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Bahçe süs havuzu denizli

Süs havuzu modelleri

Farklı modeller kullanmak mümkündür.Süs havuzları genellikle havuzu yaptırmak isteyen kişinin zevkine göre tasarlanmaktadır.Süs havuzunda kullanılacak malzemeler bu isteklere göre belirlenmektedir.Havuzun içerisindeki canlı seçimleri buna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.Su bitkileri çok fazla ilgi istemese de balık gibi canlılar günlük bakım ve ilgi istemektedir.Bu nedenle havuz içerisindeki tercihler sizin tercihlerinize göre belirlenmektedir.

Hazır süs havuzu modelleri mevcuttur.Ancak genellikle doğal görünümlü süs havuzları tercih edilmektedir.Doğal taş ve kayalar kullanılarak yapılan süs havuzu modelleri daha çok tercih edilmektedir.Süs havuzu modelinde fıskiye kullanılabilmektedir.Bu özellik havuzun görüntüsünü oldukça etkilemektedir.Tarihsel görünüm için traverten fıskiye yada mermer fıskiye kullanılmaktadır.

Farklı ve modern canlı süs havuzu isteyenler için cam fanuslu süs havuzu modelleri tercih edilmektedir.Suyun dışarısında kalan fanus içerisinde canlıların yaşaması için yeterli su barındırarak şeffaf bir yaşam alanı sağlanmaktadır.Bu seyir zevkine doyum olmayacak bir atmosferi size sağlamaktadır.

Bahçe süs havuzu fiyatları, kullanılan malzeme ve kaplayacağı alana göre değişim göstermektedir.Süs havuzu fiyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.