Denizli Anahtar Teslim Ev

DENİZLİ ELEKTRİK TESİSATI

Elektrik tesisatı, yapının içerisinde kullanılacak olan elektrik enerjisini düzenli ve kontrüllü bir şekilde dağıtan tesisattır.İki farklı elektrik tesisatı döşeme yöntemi vardır.Bunlar sıva altı ve sıva üstü olarak adlandırılır.Güvenlik ve daha düzenli görünüm için sıva altı elektrik tesisatı daha çok tercih edilmektedir.

Denizli elektrik tesissatı

Sıva altı elektrik tesisat:Elektrik enerjisinin yapı içerisinde dağıtımını sağlayan kabloların, duvardaki sıvanın altına döşenmesi işlemine denilmektedir.

Sıva üstü elektrik tesisatı:Elektrik enerjisinin bina içerisindeki elektrik ihtiyacını dağıtmaya yarayan kabloların sıvanın üstünde açık bir şekilde döşenmesidir. Kabloların açık bir şekilde olmasından dolayı güvenlik konusunda zaafiyetleri vardır.Bu nedenle çok sık tercih edilen bir yöntem değildir.Pratik çözümler için kullanılmaktadır.

Elektrik tesisatı döşenmeden önce proje çizilmesi gerekmektedir.Proje tesisatın daha düzgün ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.Zaman içerisindeki değişikler için projeye bakarak kolayca düzenleme yapılabilmektedir.Özellikle sıva altı elektrik tesisatı uygulaması yapmadan önce mutlaka proje çizilmelidir.Burada duvar neresinde prizlerin kullanılacağı, ihtiyaç olan elektrik düğmeleri öncesinden belirlenmeli ve işlemler ona göre yapılmalıdır.Duvarın sık sık kırılıp zarar görmemesi için bu işlemler planlanarak yapılmalıdır.Odaların kullanımına göre ve odada kullanacağınız cihazlara göre önceden prizlerin sayısı belirlenmelidir.

Denizli elektrik tesisatı<

Banyo ve mutfak gibi su ile temas etme riski olan odalarda prizlerin yerleri güvenli olacak şekilde ayarlanmalı ve tesisat buna göre döşenmelidir.Elektrik her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da bir o kadar tehlike arz etmektedir.Bunun için elektrik tesisatında kullanılan malzemeler mutlaka güvenilir markalar olmalıdır.Elektrik tesisatı döşenmesinde ise oldukça dikkat edilmeli ve sık sık kontrol edilmelidir.

Elektrik tesisatı fiyatları, projeye göre farklılık göstermektedir.Projede kullanılacak malzemeler ve projenin detayları elektrik tesisatı fiyatını etkileyen etkenlerdendir.Daha detaylı bir fiyat öğrenmek için iletişim adreslerimizden bizimle iletişim kurabilirsiniz.